Колач Тереза

СОСТОЈКИ И ПОДГОТОВКА

Мала поправка на текстот во видеото:

  • наместо 3 јајца, потребни ви се 6 јајца
  • наместо 6 лажици шеќер, потребни ви се 15 лажици шеќер
    Следете го текстот под оваа објава!

Подготовка:

Какао тесто: изматете 3 јајца со 6 лажици шеќер, додадете 3 лажици студена вода и 5 лажици брашно измешани со 1 лажица какао и 1/2 пециво. Сипете го тестото во тавче (пречник 30цм) подмачкано со масло и брашно.

Кокос тесто: изматете 3 белки со 3 лажици шеќер и додадете 1 лажица брашно и 80гр кокос. Од ова тесто со лажица сипувајте купчиња врз тестото со какао.

Печете 20 минути во рерна загреана на 200 степени.

Фил: Измешајте 3 жолчки, 6 лажици шеќер и 2 кесички прашок за пудинг од чоколадо. Додадете 600 мл млако млеко и сварете густ крем. Во кремот додадете 125гр маргарин и мешајте додека да се истопи. Топлиот крем премачкајте го врз испечениот колач додека е и тој топол. Одозгора посипете со 20гр кокос.

Кога убаво ке се излади сечете на коцки.

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email