Мусака со тиквички и компири

СОСТОЈКИ И ПОДГОТОВКА

Исечете 2 тиквички на кругови, посолете ги и оставете да пуштат вода. Излупете 4 помали компира и нив исечете ги на кругови. Во тава испржете сецкани кромид, морков и пиперка. Додадете 500гр. мелено месо и пропржете го да смени боја и тогаш додадете сол и бибер. Во тава за печење ставете малку масло и наредете половина од тиквичките, врз нив половина од месото, наредете ги сите компири, другата половина од месото и на крај другата половина од тиквичките.

Ставете ја мусаката во загреана рерна на 200 степени да се пече половина час. Изматете 3 јајца, 200мл. јогурт, 2 лажици кисела павлака и сол, и со тоа прелијте ја мусаката, поросете со сусам и продолжете со печење додека да добие убава боја. Декорирајте со кисела павлака и кечап.

Убав Апетит!

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email