Свински шницли во сос од ајвар

СОСТОЈКИ И ПОДГОТОВКА

Шницлите убаво исчукајте ги со чук за месо. Премачкајте ги од двете страни со сенф, зачинете ги со сол и бибер па убаво наросете со брашно. Пропржете ги на загреано масло, убаво да заруменат од двете страни. Извадете ги од тавата.

Во истото масло пропржете малку брашно па додадете ајвар и 1 чаша вода. Штом проврие тргнете од оган.
Тепсијата премачкајте ја со масло, наредете ги шницлите и прелијте со сосот од ајвар. Зависно од вкусот, одозгора можете да ставите малку сецкан лук.
Печете во загреана рерна на 200 степени околу 40 до 45 минути.

**Количината на Потребните Состојки Одредете ја во Зависност од Бројот на Личностите за кои го Спремате Јадењето.**

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email