Мелено месо со зеленчук

СОСТОЈКИ И ПОДГОТОВКА

Една брза и едноставна ручек – идеја за денеска
Пропржете кромид, црвена и зелена пиперка, мелено месо, додадете шампињони, сецкан патлиџан, сол и бибер и динстајте поклопено.

Убав ручек со салата од зелка или користете го како сос за било кои тестенини.

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email