Тестенини во сос од бело пилешко месо

СОСТОЈКИ И ПОДГОТОВКА

На загреано масло пржете 1 главица кромид исечена на резанки и 2 пиперки исечени на долгнавести парчиња, посолете и пржете додека да омекнат.
Додадете 500гр пилешко бело месо исечено на мали коцки и пржете додека да побели. Тогаш додадете 100гр грашок и продолжете да динстате. Додавајте по малку вода додека да биде готово.
Во друго тенџере сварете 500гр спирални тестенини. Кога се варени само исцедете ги од вода.
Во сосот кога е готов и водата извриена додадете 5 лажици кисела павлака и оставете само да проврие. Додадете сол и бибер по вкус и варените тестенини. Измешајте убаво и сервирајте на тањир. Одозгора посипете рендан пармезан.

Ова е убав начин децата што сакаат да јадат тестенини, а не сакаат зеленчук да им го додадете и зеленчукот, макар и блендиран.

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

СПОДЕЛЕТЕ

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email